14677387 copy

78fe1fa1 0a2b 4941 a774 c45953bd5d61

تاریخچه مرکز زبان دانش

مرکز زبان دانش فعالیتهای آموزشی و نقش بسیار موثر خود در تدریس زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی را از سال 1985 آغاز نموده است. مرکز زبان دانش با مجوز رسمی و قانونی از وزارت آموزش و پرورش مشغول به فعالیت آموزشی می باشد.

موسس و صاحب امتیاز این مرکز، آقای علی اکبر دانش، دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران می باشند. ایشان پس از سی سال آموزش زبان و ادبیات انگلیسی در آموزش و پرورش باز نشسته شده و مولف چندین کتاب در رابطه با آموزش زبان انگلیسی می باشند که همگی به تایید اداره تحقیق آموزش و پرورش رسیده است. ایشان همواره در طی این سالها بدلیل نقش بسیار فعال و برجسته ای که در مدیریت مرکز زبان دانش و در بالا بردن کیفیت تدریس معلمهای این مرکز، که منجر به پیشرفت و رضایت زبان آموزان از یادگیری خود شده است، شهرت بسیاری داشته اند. ایشان هم اکنون مدیر و صاحب امتیاز بخش پسران این مرکز می باشند. مدیر و صاحب امتیاز بخش دختران این مرکز، دکتر تینا دانش دارای مدرک دکتری در آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران می باشند. ایشان مدرس دانشگاه بوده و مدت 9 سال مشغول به تدریس زبان عمومی و نیمه تخصصی در دانشگاه تهران بوده اند. کتابهای بسیاری نوشته و کارهای تحقیقی زیادی انجام داده اند که تمامی در کنفرانسهای داخلی و بین المللی دنیا توسط ایشان ارایه شده است. ایشان یکی از اولین کسانی بودند در ایران که موفق به کسب مدرک سلتا از دانشگاه کمبریج در لندن شدند.

مرکز زبان دانش نزدیک به چهار دهه به عنوان یک کار خانوادگی همواره نقش خود را در تدریس بسیار اثر گذار زبان انگلیسی به زبان آموزان مختلف از تمام گروههای سنی از مبتدی تا پیشرفته آیلتس و تافل دنبال کرده است. بدلیل داشتن مدیران تحصیلکرده، مطلع و با تجربه، مرکز زبان دانش مدل ویژه ای را برای متدولوژی خود در پروسه های تدریس، یادگیری و سنجش طراحی کرده است که اتبتم نامیده میشود. مدل اتبتم با ترکیب پروسه های تدریس، یادگیری و سنجش، نه تنها بر روی فاکتورهای فردی بلکه بر روی فاکتورهای اجتماعی در محیط آموزشی همزمان کار می کند و موجب پیشرفت زبان آموزان در چهار مهارت اصلی میشود. اگرچه مرکز زبان دانش در گذشته شعبه های فعال بیشتری در تهران داشت، هم اکنون تنها یک شعبه فعال به عنوان ساختمان مرکزی مشغول به کار می باشد.

 تصاویر زیر روند پیشبردی متدولوژی کلاسهای آموزشی ما را  در طول چهار دهه فعالیت مستمربه خوبی نشان می دهد. مرکز زبان دانش همواره لابراتوارهای دیداری- شنیداری مختلف و به روزی را از سال تاسیسش تا کنون داشته است که عبارتند از: لابراتوار زبان تلویزیونی، لابراتوار زبان کامپیوتری و لابراتوار زبان مجهز به ویدئو پروژکتور. 

img 06

12

img 05

img 09

img 11

تمامی مجوز های رسمی تاسیس و مدیریتی مرکز زبان دانش از وزارت آموزش و پرورش می باشد. درتمام طول دورانی که مرکز زبان دانش نقش موثری در آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی داشته است، این مرکز اعتبارنامه هایی در سطح حرفه ای و بسیار عالی دریافت کرده است.