دانش

ویژگی منحصر بفردی که مرکز زبان دانش را از سایر مراکز آموزش زبان جدا می کند، تاسیس و بنیانگذاری این مرکز در سال 1364 توسط آقای علی اکبر دانش می باشد که خود متخصص در حیطه آموزش زبان انگلیسی بوده و سالها سابقه تدریس در آموزش و پرورش را داشته اند. آقای علی اکبر دانش که فارغ التحصیل درمقطع کارشناسی ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران هستند، کتابهای بسیاری را در طول سالهای متمادی تدوین نموده اند. مرکز زبان دانش با نزدیک به 4 دهه فعالیت در امر آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان تمامی گروههای سنی و سطوح زبانی، به عنوان یک کار خانوادگی کار خود رادر طول این سالها دنبال نموده است.

دکتر تینا دانش صاحب امتیاز و مدیر بخش دختران مرکز زبان دانش بوده و فارغ التحصیل مقطع دکتری در آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران می باشد. وی یکی از اولین افرادی در ایران می باشد که موفق به کسب مدرک سلتا از دانشگاه کمبریج در لندن در سال 2008 شد. دکتر دانش با 9 سال سابقه تدریس در دانشگاه و شرکت در کنفرانسهای علمی در سطح ملی و بین المللی، همواره مشتاق یافتن روشهای نوین و کاربردی منطبق با فرهنگ ایران عزیزمان در آموزش زبان بوده و چندین کتاب به چاپ رسانده است. با توجه به اینکه موسس و صاحب امتیازهای مرکز زبان دانش بطور تخصصی و آکادمیکی با رشته آموزش زبان آشنایی دارند، این مرکز در استراتژی تدریس، یادگیری و سنجش خود مدل خاص ،اتبتم، را طراحی کرده است و راه یادگیری زبان انگلیسی را برای علاقه مندان بسیار دلنشین وهموار ساخته است.
 
 

مرکز زبان دانش

تماس بگیرید 021-44222885
کلمه این هفته هر هفته یک کلمه جدید یاد بگیرید
گرامر نکته گرامری این هفته

مرکز زبان دانش

/درباره%20ما
مرکز زبان دانش فعالیتهای آموزشی و نقش بسیار موثر خود در تدریس زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی را از سال 1985 آغاز نموده است. مرکز زبان دانش با مجوز رسمی و قانونی از وزارت آموزش و پرورش مشغول به فعالیت آموزشی می باشد.
/چرا%20مرکز%20زبان%20دانش؟
ویژگی منحصر بفردی که مرکز زبان دانش را از سایر مراکز آموزش زبان جدا می کند، تاسیس و بنیانگذاری این مرکز در سال 1364 توسط آقای علی اکبر دانش می باشد که خود متخصص در حیطه آموزش زبان انگلیسی بوده و سالها سابقه تدریس در آموزش و پرورش را داشته اند.
/چرا%20زبان%20انگلیسی؟
عموماً، زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی در نظر گرفته شده و تمامی مراودات رسمی بین کشورها اغلب به این زبان می باشد.
/انگلیسی%20بیاموزیم
ناگفته پیداست که زبان انگلیسی یکی از کاربردی ترین و قابل استفاده ترین زبانها برای یادگیری در دنیای محاوره ای ما می باشد. به عنوان یک زبان بین المللی، زبان انگلیسی نسبت به دیگر زبانها در سرتا سر دنیا مورد توجه می باشد.
/تربیت%20مدرس
مرکز زبان دانش دو رویکرد در متدولوژی پروسه های تدریس، یادگیری و سنجش دارد. این مرکز به طور کلی با تقسیم بندی سطوح زبانی زبان آموزان به دو گروه زبان آموزان جوان و بزرگسال، اصول متفاوتی را در متدولوژی خود دنبال میکند.
/دوره%20های%20آموزشی%20ترمیک
دوره های ترمیک مرکز زبان دانش
گروه زبان انگلیسی دانش
دپارتمان کودکان و نوجوانان
دپارتمان بزرگسالان
دوره های آیلتس و تافل
دپارتمان دیگر زبانهای خارجی
دپارتمان تحقیق
دپارتمان چاپ
مدل اتبتم

مدل طراحی شده در متدولوژی مرکز زبان دانش:

مدل طراحی شده در متدولوژی تدریس، یادگیری و ارزیابی مرکز زبان دانش "اتبتم" می باشد. دکتر تینا دانش با توجه به تجربیات، تحقیقات و مطالعات فراوان در زمینه آموزش ، یادگیری و ارزیابی زبان خارجی، مدل "اتبتم" را طراحی کرده اند که بر اساس آن معلمها می توانند همزمان زبان خارجی را تدریس نموده و یادگیری زبان آموزان را مورد ارزیابی مستمر قرار دهند. این مدل طراحی شده در متدولوژی آموزش زبان خارجی در مرکز زبان دانش بر مبنای نظریه فعالیت می باشد.

این مدل تدریس، یادگیری و سنجش نقش بسیار زیادی در بالا بردن سطح زبانی زبان آموزان دارد. آنچه که در این مدل مشخصاً قابل مشاهده می باشد عبارت است از اینکه مسئولیت یادگیری و سنجش به عهده همه افراد در محیط آموزشی می باشد و توجه به یادگیری مهارتهای زبانی و اجتماعی در گروه شکل گرفته و تحقق می یابد. از دیگر ویژگیهای این مدل این است که نقش متقابل داشته و از جوانب مختلف تدریس و سنجش می تواند براحتی مورد استفاده قرار گیرد.

مرکز زبان دانش سعی داشته است تمامی شرایط مورد نیاز برای آموزش ، یادگیری و ارزیابی زبان خارجی را هم زمان برای زبان آموزان خود فراهم آورده و هر آنچه که در محیط آموزشی و در کلاس درس مستقیماً در یادگیری زبان آموزان موثر می باشد، اعم از مطالب آموزشی، مدرس زبان، محیط مناسب، کادر اداری، سوپروایزر، مدریت موسسه، خانواده زبان آموزان و .... را مد نظر قرار دهد تا به پیشرفت سطح زبانی زبان آموزان در هر مقطع و سطح زبانی کمک بسزایی داشته باشد. نا گفته پیداست که در کاربرد این مدل، یک معلم خوب معمولاً نیاز به این دارد که راههای جدید تدریس و فعالیتهای مدرن و به روز کلاسی را بر مبنای نیازها، اهداف، توقعات و توانایی های زبان آموزان بکار بگیرد. . مرکز زبان دانش با آگاهی از اینکه زبان آموزان برای یادگیری بهتر نیاز به اساتید با تجربه و کاری و محیط آموزشی مناسب دارند، تنها زبان آموزان خود را در امر یادگیری مورد قضاوت قرار نمی دهند بلکه معلم ها و دیگر افراد در خانواده مرکز زبان دانش را نیز در یادگیری زبان آموزان دخیل می دانند. از این رو نحوه تدریس معلم ها و تعهد آنها به کارشان نیز مورد ارزیابی پی در پی در طول ترم قرار می گیرد زیرا اثر مستقیم روی پیشرفت سطح زبان و یادگیری زبان آموزان دارد. همچنین دیگر افراد اعم از مسئولین پذیرش، کادر اداری، سوپروایزرها، همه و همه در طول ترم مورد ارزیابی قرار می گیرند.

مدل طراحی شده در متدولوژی مرکز زبان دانش:

اتبتم

مدل طراحی شده در متدولوژی آموزش زبان خارجی در مرکز زبان دانش

مدل اتبتم

واسطه های آموزشی و سنجشی مرکز زبان دانش

مرکز زبان دانش آموزش و سنجش را جدایی ناپذیر از هم می داند و معتقد است که آموزش و سنجش دو قطب جدا نشدنی از هم هستند و نمی توان تنها در طول ترم آموزش داد و یادگیری را تنها در پایان ترم بر مبنای یک برگه سوال سنجید. تمامی آنچه که در روند آموزش، یادگیری و سنجش زبان آموزان در طول ترم مورد استفاده قرار می گیرد، همگی داخل این واسطه ها می باشند.

دراینجا به چند مورد از این واسطه های بسیار مفید در تمام کلاسهای مرکز زبان دانش اشاره میکنیم:

پروسه و نحوه تدریس معلم ها

بازخوردهای معلم ها

نحوه تصحیح کردن اشکالات زبان آموزان توسط معلم ها

مهارتهای دریافتی و تولیدی زبان آموزان

تحویل پروژه تولیدی زبان آموزان: ارایه های نوشتاری و شفاهی

ارایه های ادغامی زبان آموزان: ادغامی از مهارتهای خواندن و نوشتن، شنیدن و صحبت کردن، شنیدن و نوشتن، فیلم دیدن و گزارش نوشتن، و غیره.

زمان صحبت برای معلم ها و زبان آموزان

متریال آموزشی

واسطه
های آموزشی و سنجشی مرکز زبان دانش

اتبتم

مدل طراحی شده در متدولوژی آموزش زبان خارجی در مرکز زبان دانش

مدل اتبتم

افراد در مرکز زبان دانش

معلمها، زبان آموزان، سوپروایزرها، مسئولین پذیرش، مدیران و خانواده زبان آموزان همه و همه به عنوان اشخاصی که در پیشرفت و موفقیت زبان آموزان نقش دارند در نظر گرفته می شوند. نا گفته پیداست که در طول سالیان بسیار زیاد معلمها معمولا به عنوان تنها مسئولین در یادگیری زبان آموزان درنظر گرفته میشده اند.

در حال حاضر که ما در دوره تغییرات اجتماعی بسیار تند و سریع قرار داریم، معلمهای زبان نیاز دارند تا نیازهای زبان آموزان همین دوره زمانی را که با نسلهای گذشته خود فرق دارند درک کنند.

با در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای اجتماعی در حال حاضر، مرکز زبان دانش معتقد است که نه تنها معلمها مسئولیت مهمی در فضای آموزشی دارند، بلکه اشخاص دیگر در محیط آموزشی نیز می توانند نقش مهمی ایفا کنند. هر کدام از افراد در محیط آموزشی مسئولیت کمک و تشویق زبان آموزان را بعهده دارد.

افراد
در مرکز زبان دانش

اتبتم

مدل طراحی شده در متدولوژی آموزش زبان خارجی در مرکز زبان دانش

مدل اتبتم

هدف مرکز زبان دانش

هدف مرکز زبان دانش ایجاد بالاترین استاندلرد آموزشی می باشد. اهداف مرکز زبان دانش همان اهداف زبان آموزان، معلمها و دیگر افراد در محیط آموزشی می باشد.

هدف مرکز زبان دانش ایجاد بالاترین استاندارد آموزشی می باشد.
اهداف مرکز زبان دانش همان اهداف زبان آموزان، معلمها و دیگر افراد در محیط آموزشی می باشد.

هدف مرکز زبان دانش

اتبتم

مدل طراحی شده در متدولوژی آموزش زبان خارجی در مرکز زبان دانش

مدل اتبتم

انجمن مرکز زبان دانش

انجمن مرکز زبان دانش شامل تمامی افراد محیط آموزشی و تمامی ارتباطات بین آنها در پروسه های آموزش، یادگیری و سنجش می باشد.

قوانین و مقررات مرکز زبان دانش:

مرکز زبان دانش قوانین و مقررات خاص خود را برای تمامی افراد حاضر در محیط آموزشی دارد:

قوانین ثبت نام

قوانین حضور و غیاب

قوانین برنامه درسی معلمها

- سیاست آموزشی و سنجشی: آموزش و یادگیری زبان آموزان همزمان با سنجیدن سطح زبانی زبان آموزان در طول ترم انجام می گیرد. بنابراین آموزش و سنجش را نمی توان از هم جدا کرد و نمره نهایی که به زبان آموزان در پایان ترم داده می شود تنها بر مبنای برگه های میان ترم و فاینال نیست. سنجش و ارزیابی یادگیری زبان آموزان به طور پیوسته در طول ترم و هم زمان با آموزش انجام می گیرد.

انجمن
مرکز زبان دانش

اتبتم

مدل طراحی شده در متدولوژی آموزش زبان خارجی در مرکز زبان دانش

مدل اتبتم

نتایج بدست آمده

مرکز زبان دانش در سیاست کاری خود همواره سعی بر این داشته است که با فراهم آوردن شرایط مورد نیاز به تمامی اهداف تعیین شده آموزشی خود برسد.

نتیجه ای که از دنبال کردن این اهداف آموزشی ناشی میشود بسیار مورد توجه می باشد.

در حقیقت اهمیت دنبال کردن اهداف آموزشی، رسیدن به نتایج قابل قبول و رضایت بخش برای تمامی افراد محیط آموزشی می باشد.

این نتایج تنها شامل یک نمره نهایی قابل قبول برای زبان آموزان نیست بلکه آنچه از اهمیت ویژه ای برخوردار است پیشرفت زبان آموزان در مهارتهای زبانی خود، توانایی بکار بردن سلیس و روان زبان، توانایی ارتباط برقرار کردن و رضایت خود زبان آموزان از رسیدن به اهداف و رفع نیازهای زبانی خود می باشد.

نتایج
بدست آمده

اتبتم

مدل طراحی شده در متدولوژی آموزش زبان خارجی در مرکز زبان دانش